יונים שליליים

יונים שליליים

לאחרונה מתפשטת בעולם תופעה חדשה הנקראת טיפול באמצעות יונים שליליים אשר מבטיחה למטופלים סגולות מרפאות חסרות תקדים אשר באופן מוזר לא מיושמות ברפואה המודרנית או ה- הומאופתית. לטענת משווקי מוצרים רבים צמיד מיוחד "הטעון ביונים שליליים" או מנורות מיוחדות המפיצות יונים שליליים משפרות את איכות החיים מונעות מחלות לב וריאה, כאבי ראש דלקות ושלל מחלות שכל אחד מאיתנו ירצה להימנע מהם אך חלום לחוד ומציאות לחוד.

יונים שליליים ויונים חיוביים קיימים בטבע בחי בצומח ובדומם ואף מרכיבים חלק חשוב מהמערכת הביוכימית של ממלכת החיות, תהליך יינון אטומים ניטרליים ליון שלילי או חיובי הוא תהליך שמצריך ארגיה חשמלית . מסביבנו קיימים מספר מכשירים העושים שימוש ביונים לצורך פעולתם לדוגמא מנורת פלורסנט אשר מעבר של אלקטרונים דרך אטומים של גז אכן מייצר יונים שליליים שבתורתם מפיקים קרינת UV שידוע שאינה בריאה, האם מנורת פלורסנט גרמה לכם אי פעם להרגיש יותר טוב ? האם קיים טיפול רפואי מוכר בתאורה מסוג זה ? התשובה היא לא.

האם יונים שליליים מועילים לבריאות ?

יון הוא אטום שבו קיים חוזר איזון בין המטען החשמלי החיובי למטען החשמלי השלילי ולכן הוא תמיד ישאף להגיע למצב ניטרלי. מתוקף חוק זה אטומים בעלי מטען שלילי יימשכו לאטומים בעלי מטען חיובי ובעקבות פעולה זאת מסנני אבק ומטהרי אוויר אקטיביים עושים שימוש במטענים שליליים על מנת לייצר משיכה של אבק או כימיקלים מסוימים לחומר בעל מטען שלילי (פילטר), ובזאת תרומתם של היונים השליליים לבריאות מסתיימת. וירוסים, חיידקים וחומרים ביולוגיים אחרים אינם מגיבים ליונים, "ונשימה של יוניים שליליים אינה תורמת לבריאות".

אל תתפתו להבטחות ארטילאיות ומשפטי מכירות כגון "מחקרים מוכיחים" "וניסויים מראים" "הפתרון המושלם" אנחנו היינו הראשונים לפתח מוצר כזה אם היה בכך קצת אמת, או אם היינו מוצאים מחקר אחד שמוכיח שיונים שליליים אכן מועילים לבריאות.

אז למה מטהר אוויר של Bio Clear  כוללים מחולל יונים שליליים ?

כאמור יונים שליליים הם דרך מצוינת למשוך אבק וחומרים אורגניים למשטח ייעודי. הדבר מתבצע בשילוב עם קולט אוויר אקטיבי השואב אוויר מזוהם מהחלל ושם האוויר מוצף ביונים שליליים אשר מושך את האוויר למעבר בין מספר פילטרים אקטיביים אשר מבצעים את פעולת הטיהור והסינון ביניהם פילטר פחם פעיל.

לסיכום יונים שליליים הם אכן חלק ממערך התפעול של כל מטהר אוויר מקצועי אך הם לא אלו שמבצעים את הטיהור והסינון, על מנת ליהנות מאוויר צח נקי ממזהמים אין להסתפק במנורה או צמיד כזה או אחר אלה במטהר אוויר שטיב פעולתו הוכחה במעבדת מחקר ועומד בתקנים אירופאים.

מהי לחות

כתיבת תגובה